Ośrodek Pomocy Społecznej

Tryb graficzny

Tryb tekstowy

Dzisiaj jest sobota, 23 września 2023

CZYSTE POWIETRZE

PROJEKTY

PROGRAMY RZĄDOWE

Ważne informacje

PROGRAM „Posiłek w szkole i w domu”

Gmina Opole Lubelskie realizuje zadanie własne w zakresie dożywiania dzieci i zapewnienie posiłku osobom tego pozbawionym w ramach wieloletniego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 »»»

Usługi opiekuńcze

Centrum Usług Społecznych w Opolu Lubelskim realizuje usługi opiekuńcze na podstawie ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 roku (Dz.U. z 2020 r. poz. 1876 ze zm.). »»»

DYŻUR PSYCHOLOGA

Centrum Usług Społecznych w Opolu Lubelskim wznawia dyżur telefoniczny dla osób potrzebujących wsparcia psychologicznego z terenu miasta i gminy Opole Lubelskie.
Dyżur będzie pełnił psycholog od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:00 pod nr telefonu 661 753 000

TELEFON ZAUFANIA

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Obraz telefonu

» 116-111 «

Kontakt

Centrum Usług Społecznych

24-300 Opole Lubelskie
ul. Kościuszki 4
tel/fax 081-827-26-94,
081-827-20-81, 081-827-32-16

Godziny otwarcia CUS:

poniedziałek-piątek: 7:30-15:30

Przyjmowanie interesantów przez Dyrektora:

Poniedziałek: 10:00-15:00

Wypłata świadczeń:

Wypłata świadczeń zgodnie z harmonogramem wypłat.

Zobacz harmonogram »»»

Centrum Usług Społecznych
w Opolu Lubelskim

www.cusopolelubelskie.pl

AktualnościManufaktura Smaków z Myslovitz w Opolu Lubelskim

W dniach 23-24 czerwca zapraszamy do Opola Lubelskiego na Manufakturę Smaków. Manufaktura Smaków to wydarzenie kulturalne kultywujące wielowiekowe tradycje handlowe, rzemieślnicze oraz owocowe Opola Lubelskiego. To także kontynuacja Jarmarku Opolskiego, odbywającego się w Opolu od 2000 roku.

W programie tegorocznej edycji, oprócz stałych punktów, takich jak wesołe miasteczko, stoiska promocyjne czy stoiska wystawiennicze, warto wyróżnić następujące atrakcje: Konkurs Kutej Maliny - to przede wszystkim pokazy rzemieślnicze będące swoistym pokazem kunsztu rzemieślniczego. Uczestnicy konkursu będą prezentować swoje umiejętności podczas trwania imprezy a w tle odbywać się będzie prezentacja prac konkursowych, które będą zawierały odwołania do symboliki miasta. Z kolei w konkursie kulinarnym Manufaktura Smaków rywalizować będą ze sobą grupy kobiet ze Skokowa, Ćwiętalki i Elżbiety. Ich zadaniem będzie przygotowanie potraw z produktów regionalnych, w tym maliny, a efektów ich pracy będzie mógł spróbować każdy uczestnik Manufaktury Smaków.

Zapraszamy też na niebanalne koncerty! Pierwszym z zespołów które zagrają na tegorocznej imprezie będzie meksykańska formacja Enclose. Muzyczne inspiracje jej członków oscylują wokół takich zespołów jak Kings of Leon czy Stone Temple Pilots. Jako kolejni na scenie pojawią się muzycy z The Postman mający w swoim repertuarze m.in. kompozycje zespołu The Beatles oraz przeboje polskiego bigbitu. Jako gwiazda wieczoru wystąpi jeden z najpopularniejszych i najlepszych polskich zespołów rockowych ? Myslovitz. Tradycyjnie, po koncercie odbędzie się pokaz fajerwerków.


Dzień przed Manufakturą, w sobotę 23 czerwca zapraszamy też na Opolską Sobótkę. Na drugim stawie przy ul. Rybackiej rozpalone zostaną ogniska i lampiony. W piknikowej atmosferze, będziemy grillować i przypominać sobótkowe zwyczaje.

Dzieci i młodzież z DZTL Powiśloki przypomną tradycje nocy świętojańskiej oraz wróżby sobótkowe dotyczące ognia i wody.

Będzie można posłuchać przyśpiewek i pieśni sobótkowych a także piosenek związanych z nocą świętojańską. Dużą część widowiska stanowić będą tańce i zabawy ludowe. Będzie można zobaczyć tańce lasowiackie i rzeszowskie, taniec niedźwiedzia, taniec z płótnami i taniec z wiankami. Najmłodsza grupa wykona ?Taniec rusałek?. Dodatkową atrakcją będzie występ grupy tanecznej z Włoch. W widowisku sobótkowym nie może również zabraknąć wicia wianków i puszczania ich na wodę. W tym celu zorganizowany został konkurs na najpiękniejszy wianek sobótkowy ?Płyń wianeczku płyń?. Konkurs organizuje LGD Owocowy Szlak.

Impreza zakończy się wypuszczeniem w górę płonących lampionów i zabawą ludową oraz koncertem kapeli Drewutnia.

Plakat
⇑⇑⇑Powrót na początek działu

valid-xhtml test OK! CSS OK!

© 2008 - 2023 CUS Opole Lubelskie. Administrator

Strona powstała ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Created by IMPERSIDE